Ďalšie klubové stránky

Klub plaveckých športovÚvod O nás

Vážení športoví priatelia,

vítame Vás na webových stránkach osemnásteho ročníka triatlonového podujatia "M KREO Žilinský triatlon 2016", ktoré sa uskutoční tradične v lokalite Vodného diela Žilina, v termíne 13. - 14. augusta 2016. Už názov naznačuje, že v tomto roku sme vstúpili do spolupráce s novým generálnym partnerom podujatia - žilinskou mediálnou agentúrou M KREO

„Bolesť prebolí, hrdosť zostane“. Tento slogan asi najlepšie vystihuje to, o čom triatlon je. Vyznávači aj fanúšikovia, všetci triatlonoví nadšenci príjmite výzvu absolvovať v krásnom prostredí žilinského Vodného diela atraktívny triatlonový pretek určený ako pre výkonnostných športovcov, ktorí denne v bazéne, na bicykli, alebo na bežeckých tratiach absolvujú desiatky kilometrov, tak aj pre širokú verejnosť túžiacu predovšetkým prekonanať samých seba.

Vychádzame z našich dlhoročných skúseností a pripravili sme spolu s našim partnermi podujatie s kvalitnou organizáciou, dobre zabezpečenými traťami, vybaveným zázemím a s príjemnou športovou atmosférou.

V tomto roku sa staneme svedkami súboja o slovenské majstrovské tituly v krátkom triatlone a kros triatlone v kategórii mužov a žien. Samozrejme sa bude súťažiť aj o body do Slovenského pohára v triatlone a kross triatlone vo všetkých vekových kategóriách.

Po dvoch rokoch sa vraciame z programových dôvodov opäť k dvojdňovým pretekom. Vedie nás k tomu nutnosť zorganizovať samostatné preteky žien v krátkom triatlone a v takom prípade časovo nie je možné kvalitne zvládnuť všetky preteky v jednom dni. V sobotu sa preto uskutočnia preteky v klasickom šprint triatlone a krátkom triatlone. Novinkou v našom programe sú preteky v triatlonovom super šprinte určené predovšetkým úplným začiatočníkom v tomto športe, resp. tým, ktorí zatiaľ len hľadajú odvahu vyskúšať si svoje schopnosti v triatlone. Víkendový program uzatvoria v nedeľu na obed preteky v kros triatlone.
Podrobnosti nájdete v propozíciách pretekov.

V pretekoch, ktoré Vás v sobotu 13. a 14. augusta čakajú, Vám všetkým želáme veľa šťastia a nám všetkým pekný športový zážitok. Veríme, že zažijete nezabudnuteľné chvíle a že sa nám s Vašou pomocou podarí nadviazať na predchádzajúce úspešné ročníky. Príďte do Žiliny nájsť v samotných pretekoch odpoveď na otázku kým vlastne naozaj ste a kde sú hranice vašich možností.

za celý tím usporiadateľov Peter Fiabáne, riaditeľ pretekov


 

 

Myšlienka

Bolesť pominie, hrdosť zostane.
Partneri s finančnou podporou